Fotopivo červen 2016

Sraz Fotopivo a tématické focení s čarodějnicemi a vojandou.
11.6. 2016

Jako zapálený militarista jsem si na Fotopivo připravil dvě téma, z nichž jedno bylo v maskáčích a se zbraní v ruce a druhé bylo hororové. Na obou tématech jsem se domluvil s modelkou Bobo, které jsem vylíčil své záměry a ta s nimi souhlasila.

Nejprve jsme Bobo navlékli do hejkala (maskovacího převleku), částečně namaskovali barvami a bahnem a dali ji do rukou Sa vz.58.

Výsledky military fotek můžete vidět ZDE.

Později přišlo na řadu druhé téma, to hororové. Jsem magor do hororových filmů a seriálů a pokud jde o nějakou sérii, zvláště tak slavnou jako Evil Dead (Lesní duch), tak ještě větší. Na tento foto sraz jsem si chtěl připravit masku z remake filmu Evil Dead (2013), kdy si jedna posedlá slečna rozřeže obličej kobercovým nožem. Opravdu jsem napsal "remake"? Ano! Normálně jsou předělávky starých pecek hrozné. Ale s tímhle filmem pomáhal mladému režisérovi sám mistr hororu a otec Evil Dead Sam Raimi. O to víc se mi film líbil, když v něm byly digitální triky minimální. Jen krve bylo použito kolem 25.000 litrů. Na své focení jsem si namíchal litry dva. Dost ale o Evil Dead.

Pomocí papírových kapesníků a tekutého latexu jsem Bobo na obličeji vytvořil novou kůži, kterou si pak nalíčila make-upem. Pak jsem kůži rozřízl a podbarvil krví.

Během líčení se modelčina sestra Zuzka rozhodla, že by se chtěla přidat a mít taky masku. Tím téma Evil Dead padlo a po improvizaci jsem měl dvě posedlé čarodějky. Byl tu jeden malý problém, před focením jsem doma stihl vyzkoušet sám na sobě jen rozřezaný obličej a žádnou další masku. Naštěstí jsem měl v mobilu alespoň uložený snímek jiné masky, kterou jsem chtěl do budoucna na sobě vyzkoušet. Jen na ni doteď nepřišla správná chvíle. Druhá maska se vytvářela také pomocí tekutého latexu, jen místo papírových kapesníků byla použita vata. Byla to docela těžká improvizace. S latexem se mi vůbec nepracovalo dobře ve venkovním prostředí, navíc použitá vata byla divná, taková umělá. Vata s latexem měla vytvořit roztrženou pusu na několika místech.

Když jsme Zuzce tvořili novou pusu, tak mezitím Bobo maska nějak divně uschla. Nejspíš jsem dal málo vrstev kapesníků. Bobo jsme ránu upravili, ale latex už nestihl uschnout a nešel pak tak dobře zamaskovat, jako prvně.

Fotky posedlých čarodějek můžete vidět ZDE.

Focení bylo sice hodně improvizační, ale dopadlo dobře. Mám plány pro pokračování čarodějek, protože ty ještě nevymřely.

PředchozíDalší