Keeper a jeho příběh

Výroba kostýmu inspirovaného podle PC hry The Evil Within (od 5.3. do 23.4.). Focení na foto akci II. ročník jarní TFP sraz na Dole Michal.
24.4. 2016

Ke konci února jsem od svého kamaráda a skvělého fotografa Honzy Trely dostal pozvánku na akci II. ročník jarní TFP sraz na Dole Michal. Pozvánku jsem s díky přijal a od toho okamžiku začal přemýšlet nad tématem, který bych mohl na Dole Michal použít. Ze začátku jsem si pohrával s myšlenkou fotit ženské se zbraněmi. Toto téma jsem ale zavrhl, jelikož mi přišlo docela obtížné, nechat ušít maskáčové oblečky a ještě je zkoušet s modelkami, které by zrovna nebyly z blízkého okolí. Dále jsem si říkal, že Důl Michal, tohle skvělé industriální místo bych mohl použít pro jiné a dejme tomu vhodnější téma. Napadlo mě třeba postapo, nebo horor. Obojí se do tohoto prostředí náramně hodí. S výběrem tématu mi pomohl švagr Adam, který mi ukázal PC hru The Evil Within, ze které jsme pak vybrali zombie monstrum s trezorem na hlavě, Keepra a jednu z vedlejších postav, policejní detektivku Juli Kidman.

Pro postavu Keepra jsem si vybral rovnou Adama, jelikož měří pomalu dva metry.

Na kostýmu Keepra jsme pracovali společně s Adamem a nechali jsme na něm přibližně 40 hodin. Trezor i palici jsme z většiny stvořili z lepenkových krabic, které jsem vybral a dovezl z práce. Veškeré díly jsme k sobě lepili tavnou pistolí.

Na trezor jsem vybral velikostně skvělou a hlavně pevnou krabici, kterou jsme nejdřív zpevnili zvenčí na horní straně, spodní stranu vyhnuli směrem dovnitř. Nařezanými pásky zpevnili vnější hrany a dali trezoru jakoby "kování", které jsme pak po celé délce "onýtovali" stejně velkými šrouby. Keeprův trezor má ve hře pootevřená dvířka a to jsme chtěli zachovat i my. Přišlo nám ale docela blbé, kdyby Adam měl koukat jen škvírou mezi dvířky. Do dvířek jsme tak vyřízli obdélníkový otvor na oči a Adam přinesl mřížku ze starého počítače, kterou jsme nalepili zevnitř. Vnitřní část trezoru jsme vyplnili pěnovými a papírovými deskami a přímo na hlavě měl Adam airsoftovou plastovou helmu, která napodobuje helmu používanou Delta Force. Mezi dvířka a rám trezoru jsme nakonec nalepili pokrčený papír, jenž měl evokovat krvavý humus, který se dere Keeprovi z trezoru ven. Z papíru a sádry jsme vyrobili dva číselníky a nalepili na dvířka. Pootevřená dvířka trezoru zadržuje k jejich úplnému otevření ostnatý drát, který sehnal můj dlouholetý kamarád Stakka. Místo původně vymyšlených papírových pantů, které by nebyly nic moc, sehnal Adam do kamaráda kovové krásně zrezivělé panty, do kterých jsme pak vlepili rezavé šrouby. 

K výrobě palice jsme krom lepenkových krabic použili ještě papírovou roli ze strečové fólie, plastovou trubku, natrhané hadry + provaz (vše pro rukojeť palice) a bublinkovou fólii a pěnu (pro vyplnění palice).

Během výroby kostýmu vznikaly pózy a s některými přispěl i Adam. Nechtěl jsem fotit čistokrevný cosplay a tak jsme to pojali jako volnou inspiraci. Takže jsme se nemuseli držet detailů. Naše palice je o něco větší, než její herní předloha, ale počet ostnů v přední části je shodný s originálem. Zadní zahnutý roh palice jsme museli vyztužit druhou vrstvou, jelikož se nám začal při dalším zpracovávání palice bortit a nevypadalo to vůbec dobře. Chemické rukavice mi poštou zaslal další dlouholetý kamarád Tagmen.

Nakonec jsme trezor i palici natřeli temperovými barvami, vždy dvěma vrstvami. Barvu pro trezor jsme namíchali z hnědé a černé, patinu udělali z bílé a poté celý trezor ještě tmavší hnědou zapatlali houbičkou. Na přední rám a dvířka natřeli krvavé fleky. Pokrčený papír mezi dvířky a rámem natřeli světlejší krvavou a černohnědou barvou. Na palici jsme použili hlavně černou a na hroty použili stejnou krvavou, jako na dvířka trezoru. 

Aby Adam vypadal jako správný Keeper, půjčil jsem mu svou pracovní bundu s kožichem, pod kterou si ještě oblékl dvě mikiny a místo černých gumáků měl černé kožené kanady.

Jako bonus jsme vyrobili ještě náhradní hrot, ke kterému jsme připevnili padákovou šňůru, aby tento hrot bylo možné přivázat kolem trupu některé z obětí.

K samotnému focení jsem si vybral tři ženské role, kterým jsem měl v plánu vymyslet jednoduchý ale vždy originální scénář. První byla role policistky Juli Kidman, pro kterou jsem sehnal skvělou modelku, která je herní postavě hlavně díky barvy i délce vlasů docela podobná. Další dvě role byly ženské oběti. Jedna měla být již unesena a svázaná a druhá se měla teprve ztratit. Samozřejmě můžete plánovat jak chcete, vždy dojde k nějakým změnám. Např. jedna modelka, kterou jsme měli přibrat cestou, se minutu před odjezdem zprávou omluvila, že nemůže....

Dále, na Dole Michal jsem byl poprvé před několika lety a to ještě k tomu na noční prohlídce. Některé věci jsem si pamatoval trochu jinak, některé vůbec. Takže jsem klasicky improvizoval a vymýšlel scénář za chodu. I tak jsem ale použil pár připravených póz, které jsem do scénáře zakomponoval.

Na konci chci poděkovat ještě jednou Honzovi za pozvání na sraz a za jeho cenné rady a také za zapůjčení "talíře" k externímu blesku, dále jeho kolegovi Jirkovi Šklíbovi za zapůjčení odpalovače a přijímače k zapojení blesku k foťáku. Stakovi a Tagmenovi za dary ve formě ostnatého drátu a rukavic. Adamovi za práci na kostýmu a roli Keepra. Modelkám Lence a Nice za skvěle odehrané role. A úplně nakonec příteli od Niky, Radovanovi, bez něhož bychom se neobešli. Světlo totiž potřebuje každý fotograf.

Hmotnost trezoru - 4,4 kg

Hmotnost palice - 2,2 kg

Ztrávený čas na kostýmu - cca 40 hodin

Krev - pšeničný sirup, potravinářské barvivo (jahodová a malinová červeň + hnědá čokoládová)

Galerie z tvorby kostýmu ZDE

Celá galerie z foto srazu ZDE

PředchozíDalší